שני ציירים בקהילתנו - אריה טימנס ומייק גיא

 

באולם "בית אהרון" התקיימה תערוכת ציורים

פרי מכחולם של חברינו אריה טימנס ומייק גיא

 

 

 

אריה (לוקי) טימנס

 

אריה (לוקי) טימנס הוא אמן המכבד בציוריו את המסורות הקלאסיות ואת ציורי הנוף ההולנדיים מן המאה ה-17 עד ה- 19. בציוריו הוא נוטה לעבודת מכחול דייקנית, זהירה ומחושבת, הנובעת מחיפוש אמצעי ביטוי מהימן לאלמנטים ויזואליים-נטורליסטיים הנגלים לעיניו במסעותיו במרחבי הטבע בארץ, בערי אירופה או מדיוקנאות שבהם הוא מתמחה. רמת הדיוק בביצוע, מראה על יכולות ציור ברמה גבוהה ביותר ומרשימה במיוחד. הוא משתמש בצבעי שמן בשכבות דקות היוצרות רבדים המטופלים על ידי האמן ברגישות רבה, ומושפעות מדיוקנאות של בני האצולה האירופית שצוירו על ידי גדולי הציירים.

טימנס נולד בצפון הולנד בזמן מלחמת העולם השנייה, הופרד מהוריו, הוברח ובסופו של דבר הגיע למשפחה קתולית אשר שמרה עליו עד סוף המלחמה. את מלאכת האיפוק למד טימנס מגיל צעיר, כשנאלץ לשבת בתוך ארון כדי לא לעורר את חשדם של הגרמנים.שיעורי הציור שבהם השתתף נערכו על אונייה קטנה שעגנה על גדות הנהר באמסטרדם. הוא למד לרשום, לפסל ולצייר בצבעי מים ושמן. נופי העיר חלחלו לתודעתו והם מהווים מסד לחלק מציוריו. בשנת 1963 עלה לארץ והתגייס לצבא כחייל בודד. מאוחר יותר למד הנדסת מכונות.אריה טימנס מציג ומוכר את תמונותיו בארץ, בארה"ב ובאירופה לאחרונה הוצגו תמונותיו במוזיאון היהודי באמסטרדם.אתר האינטרנט www.themansart.com 

 

 

 

 

מייק גיא

 

מייק רושם ומצייר מילדות, נושאים רבים. במסגרת חייו ועבודתו מייק היה בנסיעות רבות, תמיד עם עפרון רישום ביד. מייק יליד 1936, אנטוורפן, בלגיה. ברח לאנגליה עם משפחתו ב-1940 עם פלישת הגרמנים לבלגיה, גדל באנגליה, סיים תואר בכלכלה ומדעי המדינה ב-UCL בלונדון ובמקביל למד ציור בבי"ס לאמנות St. Martins.עלה ארצה ב-1960 עבד במערכת הביטחון במשך 35 שנה.מצייר בסדנאות בגבעתיים עם הלני שמאי, בבית הלוחם-ת"א עם מירב סודאי ובאופן עצמאי. השתתף בתערוכות יחיד וקבוצתיות. עבודותיו מופיעות בלוחות שנה של אמני ישראל. מייק מצייר נופים ואנשים בסגנון פיגורטיבי. משתמש בצבע אקריליק עם משיכות מכחול ו"שפכטל" נדיבות.מייק נשוי +3 , מתגורר בגבעתיים.

 

 ​

 

 

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

גבורת מרדכי, בית כנסת ומרכז קהילתי תורני   |   רחוב הרצוג 32 רחבת צימבר, גבעתיים

 

אתר האינטרנט מוקדש לעילוי נשמת אליעזר ועטרה טוכפלד ז"ל ולעילוי נשמת אברהם בן אסתר וציון שטח ז"ל

שלח

שדה חובה

הטופס נשלח בהצלחה! 

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

 בית הכנסת ומרכז קהילתי

גבורת מרדכי

כיכר צימבר גבעתיים​