בר מצווה בבית הכנסת "גבורת מרדכי"

 

ניתן ומומלץ לקיים בבית הכנסת בר מצווה בימי חול

 

ניתן לקבל פרטים ולתאם באופן מיידי מול ציפי סבן בטלפון: 052-7710558

 

 

 

תחילתה של קהילת "גבורת מרדכי" בשנות השישים, כשתושבי השכונה הקימו עמותה ופעלו יחד להגשמת חלומם להקים בית כנסת לתפארת . רוב המימון הנדרש לבנייתו ולתחזוקתו של בית הכנסת בא מתרומות , הנצחות , ותשלומי "דמי חבר" של חברי הקהילה . עמותת  בית הכנסת רואה בו בית לפעילות קהילתית הכוללת : תפילות , לימוד תורה , אירועי תרבות , חברה ועוד .

אנו שמחים להרחיב את מעגל המשתתפים עמנו במגוון פעילויותינו ולאפשר לכל התושבים הגרים בסמוך לבית הכנסת לעלות לתורה ולחגוג בשבתות בר - מצווה , שבתות חתן ובאירועים נוספים .

כדי שהאירוע יתנהל בצורה נעימה ומכובדת, נסביר כאן את הנהלים לקראת שבת בר-המצווה.

 

הכנות:

 

תאריך : יש הרבה פונים . כדי שתוכלו לחגוג בשבת שבה אתם מעוניינים אנא תאמו עימנו מבעוד מועד.

 

נוכחות:  חשוב מאוד לנער ולכם המשפחה להרגיש בשבת בר-המצווה "כמו בבית" , כלומר שמנהגי בית הכנסת יהיו מוכרים לכם . לכן , אנו מבקשים כי תשתתפו בתפילות שבת במשך ארבע שבתות הקודמות לשבת בר-המצווה ובכך תוכלו להכיר את המקום , המנהגים וסדר התפילות .

 

עליות לתורה: נער בר המצווה יעלה לתורה לקריאת "מפטיר" וכן לקריאת "הפטרה" . בנוסף תוכלו לכבד שני גברים נוספים בעליה לתורה (בדרך כלל : האב , הסב או בן משפחה אחר) . עם זאת , בהתחשב בשמחות הצפויות של חברי הקהילה , אנו מתחייבים לשריין את העליות המבוקשות 10 שבועות לפני השבת האמורה .

 

מורה להכנת בר-המצווה:  אנו מבקשים כי המורה שנבחר על ידיכם ללמד את בנכם , יצור קשר עם רב הקהילה לפני הלימוד . ניתן לקרוא בתורה בנוסחים שונים . המורה עצמו [או שלוחו] חייב להיות נוכח בשבת בר - המצווה .

 

רב הקהילה: הרב אברהם וסרמן נוהג להיפגש עם כל נער בר-מצווה לקראת השבת שבה הוא עולה לתורה.  אנא תאמו עימו מבעוד מועד . 

מספר הטלפון בביתו :  03-5718556  מספר הנייד : 4571855 – 054 .

 

תרומה: לאחרונה החליטה עמותת בית הכנסת שלא לגבות תשלום עבור שמחות המתקיימות בבית הכנסת , אלא להשאיר זאת לבחירתם של בעלי השמחה . מכיוון שבית הכנסת מתקיים בזכות תרומות החברים והאורחים , נודה לכם אם תתרמו ותסייעו בכך להמשך קיומו ופעילותו . (ההוצאה מוכרת לצרכי מס הכנסה).

 

בשבת בר-המצווה

 

מתי? התפילה מתחילה ב - 8:00 בשבתות בתקופת שעון החורף וב-8:30 בתקופת שעון הקיץ. קריאת התורה מתחילה כ-45 דקות מאוחר יותר. התפילה מסתיימת בערך ב-10:30.

 

סוכריות? יש לקנות 4-5 ק"ג סוכריות טופי תוצרת עלית ולהביאם לבית הכנסת לפני השבת.

 

מה עוד? לבוא בלבוש צנוע וחגיגי . מעורבות מצידכם תתרום רבות לאירוע  ואנו נשמח לסייע ולעזור בכל שאלה שתעלה . חשוב שתיידעו בנושא את כל המוזמנים על ידכם : נוער ומבוגרים , גברים ונשים .

 

מה לא? לא לבוא ברכב , לא להביא מכשירים כמו  זימונית , טלפון נייד , מצלמה מכל סוג שהוא (סטילס או וידאו) .
גם בנושא זה חשוב ליידע את כל המוזמנים .

 

אבל אנחנו רוצים לצלם!... לשם כך נשמח לארגן עבור הנער עליה לתורה בימי שני וחמישי שבהם גם קוראים בתורה . בימים אלה ניתן יהיה לצלם ולהסריט את הנער מניח תפילין , עולה לתורה ומברך  . מדי יום יש שני מניינים – בשעה - 7:00 ובשעה - 8:00  שבהם ניתן לעשות זאת .אם אתם מעוניינים בכך – אנא תאמו זאת עם האחראים .

 

לפרטים נוספים לגבי בר מצווה באמצע שבוע: לחצ/י כאן.

  

שימו לב:  

לפני מילוי הטופס  יש לפנות לציפי סבן לבר מצווה בימי חול (052-7710558) וליענית גולדפרב, טלפון 03-5719046  054-6555767 בשעות הערב.

 אין במילוי הטופס בכדי להבטיח את הזמנתכם 

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

גבורת מרדכי, בית כנסת ומרכז קהילתי תורני   |   רחוב הרצוג 32 רחבת צימבר, גבעתיים

 

אתר האינטרנט מוקדש לעילוי נשמת אליעזר ועטרה טוכפלד ז"ל ולעילוי נשמת אברהם בן אסתר וציון שטח ז"ל

שלח

שדה חובה

הטופס נשלח בהצלחה! 

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

 בית הכנסת ומרכז קהילתי

גבורת מרדכי

כיכר צימבר גבעתיים​